Är du med om en lyckad jakt på björn? Svensk Jakt efterlyser bilder eller filmklipp från björnjakten för omgående publicering på hemsidan och eventuellt i någon av våra tidningar.
Den som skickar in den först nätpublicerade bilden/filmen får en Svensk Jakt-kniv. Vi lottar även ut priser bland övriga publicerade bidrag.
21 augusti inleds jakten på björn och bidragen ska naturligtvis vara från den här höstens jakt. Skicka en bild eller ladda upp en film från en lyckad björnjakt. Skriv även några rader om jakten. Var den ägde rum och hur den gick till. Glöm inte att ange namn på personerna som finns med på bilderna samt fotografens namn, e-postadress eller telefonnummer.
Bilder som ska publiceras på nätet behöver inte vara så stora, oftast räcker mobilkameran till. En bild som ska publiceras i tidning bör däremot vara omkring 1 mb stor.
Vi lottar ut priser bland de inskickade bidragen. Den som skickar in den bild/film som publiceras först på vår hemsida vinner en Svensk Jakt-kniv.
Ersättning betalas ut för bilder som publiceras på rikssidorna i Svensk Jakt Nyheter eller i Svensk Jakt.
Hit ska bilderna skickas
E-posta bilder från årets björnjakt till webbredaktionen@svenskjakt.se
Filmklipp kan du som vanligt ladda upp på www.jaktplay.se
Skapad
2012-08-20
Ansvarig redaktör:
Svensk Jakt